Ömür İLBAŞ

Ne olursa olsun, herşeyin güzel olacağına inanmak… Başınıza ne gelirse gelsin, en zor günde bile yüzünüzü ışığa dönmek… Mümkün mü dediğinizi duyar gibi oluyorum. “MÜMKÜN” diyor 21 yaşındaki oğlum. Onun hayata olan inancı beni yıllardır şaşırtıyor ve her seferinde haklı çıkması da şaşkınlığımı daha çok artırıyor.

O, bir yaz yağmuru esnasında doğan, deneyimli ebenin bana gülümseyerek söylediği bir cümlenin yolunu aydınlattığına ve şanslı olduğuna sonuna kadar inanan bir çocuk.

Ne demişti ebe: “Yağmurla gelen çocuklar çok şanslıdır. Oğlunuz kendisi ve yakın çevresi için bereketiyle geldi, bunu unutmayın.”

Böyle bir çocuğunuz olduğunda, inançlı olmama hakkına sahip olamıyorsunuz.  Herhangi bir konuda biraz kuruntu yaptığınızda, moraliniz bozulduğunda, size şaşkınlıkla bakan ve gülümseyerek şöyle cümleler kuran bir çocuk düşünün: “Anne, beni merak etme, ben hep dört ayağımın üzerine düşerim, şimdiye kadar hep böyle oldu ve böyle olmaya devam edecek. İnan bana.”

Bu kadar zamandır hep haklı çıkan bir çocuğa ve onu koruyan, yolunu aydınlatan çok özel ışığa artık kayıtsız, şartsız inanmam gerek değil mi?

Asıl ne düşünüyorum biliyor musunuz? Şansa inanmak insanı şanslı kılıyor, bundan eminim. Size de önerim oğlum gibi yaparak, kendi ışığınıza inanmanız; göreceksiniz, yolunuz gerçekten aydınlanacak…

 

Arama


Ömür İlbaş TwitterÖmür İlbaş İnstagram
Web Tasarım
Copyright © 2009 Ömür İLBAŞ. Bu Sitenin Tüm Hakları Ömür İlbaş'a aittir.