Ömür İLBAŞ

37 yaşında bir erkek anlatıyor: “15 yaşında çalışmaya başladım, uzun çıraklık yıllarından sonra,  kendi şirketimi kurdum ve deli gibi çalışmaya devam ettim. Herşeyim işimdi, yedi günün yedisi şantiyelerde canım çıkıyordu ama mutluydum. Ya da öyle sanıyordum.

3 yıl önce şantiyede bir kaza geçirdim ve hastanede yatarken fena halde panikledim. Önce müşterilerimi kaybetmekten korktum ve sonra hiç arkadaşım olmadığını, boşandığımdan beri  yalnızlığımı kendimi işe vererek yok etmeye çalıştığımı fark ettim.

Hastaneden çıktıktan sonra, yaşamıma keyif katacak bir şeyler bulmamın şart olduğunu anladım. Bugün artık, kızımla hafta sonları birlikte spor yapıyoruz. Ağır bir iş yaptığım için sık sık masaj yaptırarak bedenime iyi davranmaya çalışıyorum. Her hafta konsere gidiyorum ve bir grupla gitar çalmaya başladım. Sonuç olarak kendimi daha iyi hissediyorum ve insanlarla olan ilişkilerimde de daha cana yakın olmaya başladığımı fark ediyorum…”

Şimdi size sorsam:  Siz yaşama keyif katma konusunda ne durumdasınız?

Sadece kendiniz için minik keyif anları yaratmayı başarıyor musunuz? Kendinize nelerin iyi geldiğini biliyor musunuz? Ne kadar çok sorumluluğunuz olursa olsun, suçluluk duymadan kendinize vakit ayırıyor musunuz?

Benim keyif anlarım say say bitmez… Biraz olsun yazayım desem, ortaya şöyle bir liste çıkabilir: orta şekerli, bol köpüklü bir kahve, güzel bir sokakta yürüyüş, bir kitapçıda zaman geçirmek, fırından taze ekmek alıp ucunu kopartmak, tüm zamanların en keyifle şarkı söyleyen adamı ilan ettiğim Harry Belafonte’yu dinleyip gülümsemek, pötibör bisküviyi çayı batırıp içine düşmemesi için dua etmek, her ay en az 2 sergi dolaşmak, 4-5 iyi film seyetmek, ayda 2 kere kitap kulübümle buluşup hem sohbet etmek, hem de kitap konuşmak, oğlumla Skypte’ta komik şeyler paylaşmak, her ay aldığım dergilerin arka sayfasından başlayıp geriye doğru okumak, bir kafede oturup etrafımdaki insanların hayatlarını hayal etmeye çalışmak…

Hadi siz de, hemen şimdi, kendi keyif anlarınızın listesini yapın ve onları çoğaltmaya bakın.

Keyifli günler dileğiyle…

Beni başka nerelerde bulabilirsiniz: www.youtube.com, www.steturkey.com, www.mida.com, www.dialog.com.tr, www.m-gen.biz

 

 

Arama


Ömür İlbaş TwitterÖmür İlbaş İnstagram
Web Tasarım
Copyright © 2009 Ömür İLBAŞ. Bu Sitenin Tüm Hakları Ömür İlbaş'a aittir.